Rdeco talk
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Forum συζήτησης για θέματα διακόσμησης
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Λέξεις Κλειδιά
Πρόσφατα Θέματα
» μακροστενη σαλοκουζινα
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2015 10:34 am από johnjohn

» Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΠεμ Απρ 30, 2015 9:57 pm από fragthess

» Ηλεκτρική κουζίνα
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΣαβ Μαρ 28, 2015 8:42 am από APOFASISMENH

» Τσιμεντοκονια ή πλακακι
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΔευ Μαρ 23, 2015 8:31 am από Katerina

» Συνδυασμός του πετρολ με το βαθύ κερασί
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΤετ Φεβ 11, 2015 3:18 am από colour_addict

» Γραφείο αναδιπλούμενο
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΠαρ Φεβ 06, 2015 3:00 am από giom

» σαλονι γωνιακος ή τριθεσιος??
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΣαβ Ιαν 24, 2015 8:39 am από katkan

» επιπλο εισοδου -γραφειο -σαλονι στον ιδιο χώρο
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΔευ Ιαν 19, 2015 9:04 am από farfa

» Τραπέζι κουζίνας σε κρίση
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΤρι Δεκ 02, 2014 10:20 am από bibinelikou


 

 Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού

Πήγαινε κάτω 
+3
ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ
myrtw
pgianna
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pgianna




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2012

Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού   Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΤετ Νοε 07, 2012 7:23 am

Καλησπέρα θα ήθελα πολύ τις συμβουλές σας σχετικά με το καινούριο μου διαμέρισμα που προσπαθώ να ταιριάξω χρώματα και δεν τα καταφέρνω.Αγόρασα εναν γωνιακό καναπέ χρώμα του πάγου,ο χώρος που τον τοποθέτησα ειναι ενιαίος με τη κουζίνα,λευκό ολο το δωμάτιο εκτός απο τα ντουλάπια της κουζίνας που εχουν μια απόχρωση ανοιχτό πολύ καφέ.Επίσης στον ίδιο χώρο έχω πάσο ξύλινο με κάρεκλες χρώματος λευκές.Αυτό που θέλω να μάθω είναι τι χρώμα χαλί πρέπει να βάλω,τι ριχτάρι στον καναπέ κ μαξιλάρια,τι χρώμα κουρτίνες,είμαι εντελώς άσχετη με αυτά!!!Θα εκτιμούσα πολύ τη βοηθειά σας! Ευχαριστώ πολύ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
myrtw

myrtw


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 30/07/2012
Ηλικία : 39

Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού   Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΔευ Νοε 26, 2012 11:06 am

Γεια σου Pgianna!

Με τόσα λευκά και του πάγου, αν θέλεις κάνεις και πάρτυ χρωμάτων!!!
Μπορείς να συνδυάσεις πράσινα λάιμ με τυρκουάζ ή τυρκουάζ με καφέ (αφού έχεις λίγο καφέ και στην κουζίνα σου), ή καφέ με εκρού και γενικά γήινες αποχρώσεις.

Βασικά μπορείς να κάνεις πολλούς συνδυασμούς, απλά αυτά μου ήρθαν τώρα στο μυαλό..

Καλή επιτυχία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 05/12/2012
Ηλικία : 54

Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού   Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΤετ Δεκ 05, 2012 8:43 am

Καλησπέρα...Είμαι καινούργια στην παρέα σας....και εύχομαι καλή συνέχεια.
Η απορία μου είναι η εξής: ανακαινίζω το διαμέρισμα μου.
Θέλα να βάψω το σαλόνι, το χωλ και την κουζίνα που είναι συνεχόμενα, στο λευκό χρώμα και να παίξω με χρώμα στα υπόλοιπα .....αλλά όλοι μου λένε οτι είναι λάθος, το λευκό - το νοσοκομειακό.
Τι να κάνω....?
ο καναπές μου είναι χακί γωνιακός και τα έπιπλα τραπεζαρία τραπεζάκια βιτρίνες κλπ είναι λευκά.

Ο χώρος δεν είναι ιδιαίτερα φωτεινός και είναι στον 1ο όροφο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
despinach




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012

Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού   Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΠαρ Ιαν 25, 2013 11:37 pm

Καλημέρα! Να πω τη γνώμη μου, επειδή ζω με άσπρους τοίχους! Rolling Eyes (Νοικιάζω και η ιδιοκτήτρια ουσιαστικά αποφάσισε και επέβαλε το άσπρο χρώμα....παρ'όλο που το βάψιμο το πλήρωνα εγώ...τελοσπάντων....) Λοιπόν, το άσπρο είναι ήρεμο αλλά ...βαρετό. Και το λέω αυτό, παρ'όλο που έχω πολύ χρώμα (έντονος πράσινος καναπές, χαλιά κόκκινα-πράσινα, έπιπλα κερασιά, πολύχρωμη τέχνη κτλ).
Σκέψου, λοιπόν, εσύ που και άσπρα έπιπλα έχεις, μήπως όντως θα γινόταν πολύ ...σκανδιναβικό; Εκτός αν αυτό είναι το στυλ σου, οπότε φυσικά και να το κάνεις!
Επειδή δεν είναι πολύ φωτεινός ο χώρος σου, να υπολογίσεις επίσης πως με τον φωτισμό ο,τιδήποτε έχεις στο χώρο σου, θα ρίχνει τη σκια του στους άσπρους τοίχους...
Μήπως να δοκίμαζες ένα μπεζ;;; Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DJD




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2013
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού   Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΠεμ Μαρ 28, 2013 5:23 am

Kαλησπέρα σας,
Θα ήθελα για αρχη να σου δώσω τα συγχαρητηρια μου για το site του rdeco.
Ειλικρινά έχω ενθουσιαστεί!!!!
θα ήθελα την βοήθεια σου για το χρώμα που θα ταίριαζε να επιλέξω σε τραπέζακι σαλονιού με καναπε στο χρώμα του γκρι-καφε και τοιχους σε χρώμα smoke ή elephant απο την συλλογή της Benjamin Moore...
Σ΄ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΛΕΝΗ




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2012

Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού   Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΤετ Ιουν 26, 2013 11:15 pm

Pgianna τα χρωματα που εχεις ειναι ουδετερα κ ετσι μπορεις να βαλεις ο,τι θελεις αρκει να βρεις το στυλ σου.Οπως λεει κ η Ευα,θα ψαξεις φωτογραφιες στο ιντερνετ.Θα βρεις αυτες που σου αρεσουν κ αφου μαζεψεις πολλες,θα δεις τι κοινο εχουν.Χρωμα,στυλ επιπλων,διακοσμηση κτλ.
Καπως ετσι θα καταληξεις στο τι θελεις κ τι σου αρεσει.
Θα βοηθουσε παρα πολυ αν εδειχνες κ καμια φωτο απ το καθιστικο,κουζινα η αν μας ελεγες το στυλ που σου αρεσει για να πουμε καμια ιδεα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitraxri




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2013

Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού   Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού Icon_minitimeΤρι Αυγ 27, 2013 11:49 am

Καλησπέρα, ονομάζομαι Δήμητρα και θέλω να με βοηθήσετε με την διακόσμηση του καθιστικού. Το στυλ που θέλω να ακολουθήσω είναι το ρομαντικό με παστέλ αποχρώσεις. Οι διαστάσεις του χώρου που διαθέτω είναι 7 μήκος και 3,5 πλάτος. Σκέφτηκα να βάλω μια τραπεζαρία με μασίφ ξύλο και 4 πολυθρόνες άσπρες αντί για καρέκλες. Για καναπέ δεν μπορώ να αποφασίσω γωνία ή τριθέσιο και διθέσιο η δυο πολυθρόνες. τα έπιπλα θα τα ήθελα σε γήινα χρώματα μπεζ λευκό κτλ το πλακάκι είναι μπεζ γυαλιστερό μεγάλο. στο έναν τοίχο στα 3,5 μέτρα που λέω θέλουμε να βάλουμε στην μέση ένα τζάκι και την tv. ελπίζω να μπορέσεις να καταλάβεις οποιαδήποτε διευκρίνιση θέλεις πες μου. Αν μπορούσες να με διαφωτίσεις λιγάκι θα ήταν τέλεια διότι σε λιγότερο από ένα μήνα γεννάω και τρέχω και δεν φτάνω. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Διακόσμηση σαλονιού
» Βοήθεια επείγον
» διακοσμηση σαλονιου
» Βοήθεια στην αναζήτηση χρωμάτων :)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Rdeco talk :: Διακόσμηση σπιτιού :: Καθιστικό-
Μετάβαση σε:  
https://rdeco.forumgreek.com