Rdeco talk
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Forum συζήτησης για θέματα διακόσμησης
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Λέξεις Κλειδιά
Πρόσφατα Θέματα
» μακροστενη σαλοκουζινα
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2015 10:34 am από johnjohn

» Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΠεμ Απρ 30, 2015 9:57 pm από fragthess

» Ηλεκτρική κουζίνα
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΣαβ Μαρ 28, 2015 8:42 am από APOFASISMENH

» Τσιμεντοκονια ή πλακακι
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΔευ Μαρ 23, 2015 8:31 am από Katerina

» Συνδυασμός του πετρολ με το βαθύ κερασί
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΤετ Φεβ 11, 2015 3:18 am από colour_addict

» Γραφείο αναδιπλούμενο
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΠαρ Φεβ 06, 2015 3:00 am από giom

» σαλονι γωνιακος ή τριθεσιος??
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΣαβ Ιαν 24, 2015 8:39 am από katkan

» επιπλο εισοδου -γραφειο -σαλονι στον ιδιο χώρο
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΔευ Ιαν 19, 2015 9:04 am από farfa

» Τραπέζι κουζίνας σε κρίση
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΤρι Δεκ 02, 2014 10:20 am από bibinelikou


 

 Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kathysara




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2013

Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα   Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΠαρ Νοε 29, 2013 2:23 pm

Καλησπέρα και φυσικά συγχαρητήρια για το site.
Είχα ξαναεπικοινωνήσει πριν λίγο καιρό για άλλο θέμα..
Λοιπόν, στο θέμα της κουζίνας θα ήθελα συμβουλές κυρίως χρωματικές..
Ο χώρος είναι αυτόνομος σχετικά περίπου 12 τμ.
Θα ήθελα να δώσω ένα ρετρο ύφος ξεφεύγοντας από το μοντέρνο - κλασικό inox.
Θέλω λοιπόν να βάλω ηλεκτρικές συσκευές όπως εδώ: http://www.teka.com/products/view/20505 και την αντίστοιχη καμινάδα με μάτια αυτόνομα.
Χρώμα στον τοίχο lime, ταβάνι: γυψοσανίδα με σχέδιο σα μαργαρίτα, σαν αστρίτσα, τι να πω δε ξέρω (εκεί τη βρήκα).Ταβάνι λευκό, γυψοσανίδα lime ίδιο με τοίχο, πηχάκι λευκό.
Φυσικός φωτισμός μέτριος, δυτικός προσανατολισμός.
Σχέδιο κουζίνας Γ.:  Ένας τοίχος 3,6μ απέναντι από παράθυρο και εξώπορτα, σε αυτόν τοίχο υπάρχει έξοδος απορροφητήρα κοντά στη γωνία με τον έτερο 2,8μ.
Στον 2,8: προδιαγραφή για ψυγείο, δίπλα εντοιχισμένο πλυντήριο πιάτων, νεροχύτης 80 εκ ερμάριο, ντουλάπι κάτω 30 εκ.Χώρος πάνω για κρεμαστα. Στρίβουμε στον τοίχο 3,6μ: κάτω φούρνος, μάτια - αποροφητήρας - καμινάδα. Ο πάγκος συνεχίζει μέχρι το 3,10 (χωρίς ντουλάπια πάνω) και στη γωνία τροφοθήκη 50 εκ.
Αυτό το σχέδιο πρότεινε ο μαραγκός σε γενικές γραμμές.
Το ερώτημα είναι αν επιλέξω αυτού του τύπου τις ηλεκτρικές συσκευές, τί χρώμα να βάλω στα ντουλάπια και τί στον πάγκο, δεδομένου και του lime στους τοίχους;
Προσανατολίζομαι σε πλάτη γυαλί. Το πάτωμα είναι σχετικά σκούρο σε καφέ αποχρώσεις με νερά.
Μου αρέσουν γενικά τα ζεστά χρώματα και τα φωτεινά.
Σου επισυνάπτω φώτο από ένα τζάμι που είδα και χρωματικά μου άρεσε και από πορτάκια, σε έναν άλλο συνδυασμό βέβαια που ταίριαζε με inox. Από τα πορτάκια μου αρέσει το σκούρο και θα μου άρεσε να το συνδύαζα με μπεζ ψάθα (αν χρειάζεται σου στέλνω την εταιρεία που θα πάρω τα πορτάκια σε πμ).
Βέβαια αυτά είναι απλά σκέψεις, δεν έχουμε καταλήξει οριστικά ακόμη γι΄αυτό και ζητάω την πολύτιμη βοήθειά σου.
Έλεγα να βάλουμε κάτω το σκούρο και στα πάνω το μπεζ, με μπεζ ψυγείο και τροφοθήκη στις γωνίες, αλλά φοβάμαι μη σκοτεινιάζει. να κάναμε τα κάτω από το νεροχύτη ντουλάπια σκούρα (στον 2,8 τοίχο) τα κρεμαστά από πάνω μπεζ και όλα τα άλλα μπεζ.. έχω καταμπερδευτεί και φυσικά είμαι ανοιχτή σε όλες τις προτάσεις άσχετα με αυτά που στέλνω...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το εκτενέστατο μηνυμα. Αν χρειάζεται και φώτο από το χώρο, ανεβάζω, αλλά δεν έχω τώρα.
Καλό βράδτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fragthess




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2015

Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα   Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα Icon_minitimeΠεμ Απρ 30, 2015 9:57 pm

πως επισυναπτω φωτο στην ομιλια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» συνδυασμός χρωμάτων
» Κουζινα απο την αρχη-επιλογη χρωματων σε πετρινο σπιτι
» Ηλεκτρική κουζίνα
» Συνδυασμός του πετρολ με το βαθύ κερασί
» Βοήθεια στην αναζήτηση χρωμάτων :)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Rdeco talk :: Διακόσμηση σπιτιού :: Κουζίνα-
Μετάβαση σε:  
https://rdeco.forumgreek.com