Rdeco talk
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Forum συζήτησης για θέματα διακόσμησης
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Λέξεις Κλειδιά
Πρόσφατα Θέματα
» μακροστενη σαλοκουζινα
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2015 10:34 am από johnjohn

» Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΠεμ Απρ 30, 2015 9:57 pm από fragthess

» Ηλεκτρική κουζίνα
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 28, 2015 8:42 am από APOFASISMENH

» Τσιμεντοκονια ή πλακακι
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΔευ Μαρ 23, 2015 8:31 am από Katerina

» Συνδυασμός του πετρολ με το βαθύ κερασί
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤετ Φεβ 11, 2015 3:18 am από colour_addict

» Γραφείο αναδιπλούμενο
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΠαρ Φεβ 06, 2015 3:00 am από giom

» σαλονι γωνιακος ή τριθεσιος??
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΣαβ Ιαν 24, 2015 8:39 am από katkan

» επιπλο εισοδου -γραφειο -σαλονι στον ιδιο χώρο
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΔευ Ιαν 19, 2015 9:04 am από farfa

» Τραπέζι κουζίνας σε κρίση
To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤρι Δεκ 02, 2014 10:20 am από bibinelikou


 

 To πουά της κόρης μου!

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Olga@Stardust

Olga@Stardust


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤρι Ιουλ 31, 2012 2:43 pm

Πρόκειται να βάψω το δωμάτιο της 6χρονης κόρης μου κίτρινο όπως εκείνη ζήτησε και μάλλον πάω για μία ανοιχτόχρωμη επιλογή κίτρινου. Σκέφτομαι λοιπόν στον ένα τοίχο να φτιάξω ένα αυτοσχέδιο στένσιλ και πάνω στο κίτρινο να σχηματίσω μεγάλα πουά. Το ερώτημά μου είναι τι χρώμα να βάψω τα πουά; Αρχικά σκέφτημα λευκά αλλά φοβάμαι πως η αντίθεση θα είναι ελάχιστη και δεν θα φαίνονται. Τα χρώματα που κυριαρχούν αυτή την στιγμή στα έπιπλα είναι το ροζ και το λευκό. Εσείς τι θα προτείνατε;
Eπισυνάπτω και φωτό (αμ έλα που δεν τα καταφέρνω...!)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stardust-decorstyle.blogspot.com
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2012

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤρι Ιουλ 31, 2012 9:38 pm

@Olga@Stardust, μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις να επισυνάψεις την φωτογραφία. Αν πάλι δεν τα καταφέρεις στείλε email στον Διαχειριστή (Admin) για την επίλυση του προβλήματος. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://rdeco.forumgreek.com
kerasitsa




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012
Ηλικία : 41

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤρι Ιουλ 31, 2012 11:00 pm

Όλγα τι θα έλεγες για φούξια; Για να ταιριάζει και με τα ροζ-άσπρα έπιπλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Olga@Stardust

Olga@Stardust


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤετ Αυγ 01, 2012 5:11 am

'Η μήπως γαλάζια; Ορίστε και η φωτό...
To πουά της κόρης μου! Eirinisbed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stardust-decorstyle.blogspot.com
Kika

Kika


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2012

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤετ Αυγ 01, 2012 10:34 am

Με τη φωτογραφία γίνονται πολύ πιο ξεκάθαρα τα πράγματα! Σχεδόν κάθε παιδικό δωμάτιο είναι ο παράδεισος του χρώματος...!!! Και στη δική σου περίπτωση πέρα από το ροζ στα έπιπλα..υπάρχει σιέλ, κίτρινο, πράσινο, μπλε κ.ά σε κουρτίνες, χαλί , φωτιστικό αλλά οπωσδήποτε και στα παιχνίδια της μικρής.. επειδή την πληθώρα χρωμάτων και μοτίβων είναι δύσκολο να την αποφύγεις σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρότεινα τις μεγάλες επιφάνειες να τις κρατήσεις όσο πιο ουδέτερες γίνεται.. ψηφίζω λοιπόν [ειδικά αφού πρόκειται για μεγάλα πουά ] να τα κάνεις επίσης κίτρινα στην ίδια απόχρωση κίτρινου που θα βαφτεί ο τοίχος αλλά μερικούς τόνους πιο σκούρο από αυτό..έτσι θα αποφύγεις το κουραστικό αποτέλεσμα που θα δώσει οποιοδήποτε άλλο χρώμα κάνει αντίθεση στο κίτρινο ενώ θα έχεις διακριτική επέμβαση που θυμίζει φινετσάτη ταπετσαρία!

bonne nuit *
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Olga@Stardust

Olga@Stardust


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤετ Αυγ 01, 2012 2:42 pm

Δεν είναι κακό Kika αυτό που προτείνεις. Η αρχική μου ιδέα ήταν λευκά και η δεύτερη που είχα υπόψιν ήταν ένα πιο σκούρο κίτρινο! Ισως να κάνω ένα κι ένα για να δω το αποτέλεσμα και να αποφασίσω ποιο θα κρατήσω. Σε ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stardust-decorstyle.blogspot.com
ΕΛΕΝΗ




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2012

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΔευ Αυγ 06, 2012 12:51 pm

Kαι εγω θα συμφωνησω με το κιτρινο.Θα προτιμουσα κ μια ουδετερη κουρτινα η χαλακι.Αν παλι θελεις κατι χαρουμενο μπορεις να βαλεις μια πουαντιγιε κουρτινα κ στον τοιχο ταπετσαρια ριγε στα ιδια χρωματα.Μακια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Olga@Stardust

Olga@Stardust


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΔευ Αυγ 06, 2012 1:32 pm

ΕΛΕΝΗ έγραψε:
Kαι εγω θα συμφωνησω με το κιτρινο.Θα προτιμουσα κ μια ουδετερη κουρτινα η χαλακι.Αν παλι θελεις κατι χαρουμενο μπορεις να βαλεις μια πουαντιγιε κουρτινα κ στον τοιχο ταπετσαρια ριγε στα ιδια χρωματα.Μακια

Αλλαγή κουρτίνας πρότεινα κι εγώ, αλλά η κόρη μου δεν θέλει να την αποχωριστεί όπως ούτε και το χαλί! Προσπαθώ να το επαναφέρω το δωμάτιο με τα υπόλοιπα, νομίζω πως το κίτρινο στους τοίχους θα εξομαλύνει την κατάσταση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stardust-decorstyle.blogspot.com
ΕΛΕΝΗ




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2012

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤρι Αυγ 07, 2012 5:33 am

Δεν χρειαζεται να πεταξεις το χαλι κ την κουρτινα,αλλα να τα χρησιμοποιεις εναλλαξ.Βεβαια οταν τα παιδια αποκτουν δικη τους αποψη ειναι λιγο δυσκολο να τους αλλαξεις μυαλα.Μπορεις να της πεις πως το χαλακι της θα το χεις εξω στην βεραντα το καλοκαιρι για να παιζει. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Olga@Stardust

Olga@Stardust


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα

To πουά της κόρης μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To πουά της κόρης μου!   To πουά της κόρης μου! Icon_minitimeΤρι Αυγ 07, 2012 6:52 am

Αυτό το εναλλάξ έχει ήδη προταθεί από την μαμά Ολγα! Χαχα! Της έχω ήδη πει ότι την κουρτίνα θα την έχουμε για το καλοκαίρι και τον χειμώνα θα πάρουμε μία μονόχρωμη. Θα δειτε τα τελικά αποτελέσματα εντός ολίγων ημερών!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stardust-decorstyle.blogspot.com
 
To πουά της κόρης μου!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Rdeco talk :: Διακόσμηση σπιτιού :: Παιδικό δωμάτιο-
Μετάβαση σε:  
https://rdeco.forumgreek.com