Rdeco talk
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Forum συζήτησης για θέματα διακόσμησης
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

designdeco

Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Λέξεις Κλειδιά
Πρόσφατα Θέματα
» μακροστενη σαλοκουζινα
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2015 10:34 am από johnjohn

» Συνδυασμός χρωμάτων σε πορτάκια - πάγκο σε wonabe retro κουζίνα
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΠεμ Απρ 30, 2015 9:57 pm από fragthess

» Ηλεκτρική κουζίνα
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΣαβ Μαρ 28, 2015 8:42 am από APOFASISMENH

» Τσιμεντοκονια ή πλακακι
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΔευ Μαρ 23, 2015 8:31 am από Katerina

» Συνδυασμός του πετρολ με το βαθύ κερασί
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΤετ Φεβ 11, 2015 3:18 am από colour_addict

» Γραφείο αναδιπλούμενο
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΠαρ Φεβ 06, 2015 3:00 am από giom

» σαλονι γωνιακος ή τριθεσιος??
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΣαβ Ιαν 24, 2015 8:39 am από katkan

» επιπλο εισοδου -γραφειο -σαλονι στον ιδιο χώρο
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΔευ Ιαν 19, 2015 9:04 am από farfa

» Τραπέζι κουζίνας σε κρίση
Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΤρι Δεκ 02, 2014 10:20 am από bibinelikou


 

 Διακόσμηση σαλονιού

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MariasID




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2013
Ηλικία : 45

Διακόσμηση σαλονιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διακόσμηση σαλονιού   Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΠεμ Απρ 04, 2013 5:00 am

Καλησπέρα Εύα και φίλες,

είμαι η Μαρία κ συμβουλεύομαι καθημερινά το site σου τα τελευταία χρόνια, χαζεύω φωτογραφίες σπιτιών και διαβάζω συμβουλές.

Προσπαθώ να φτιάξω κ εγώ το δικό μου σπίτι, μια διαδικασία την οποία έχω ακολουθήσει με αρκετά αργά βήματα ώστε να αποφύγω τυχόν λάθη (δεν είμαι και τόσο σίγουρη τελικά ότι τα έχω καταφέρει απόλυτα).
Έχω ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες από το χώρο του σαλονιού κ το χώρο όπου θα μπεί μια τραπεζαρία (στην παρούσα φάση, υπάρχει εκεί το τραπέζι της βεράντας. Οι καθρέφτες μπήκαν για να μείνουν). Βασικά, ανοίγοντας την εξώπορτα, ευθεία μπροστά είναι το τραπέζι με τους καθρέφτες, στα δεξιά τα μαύρα γυάλινα ράφια κ στα αριστερά ο χώρος του σαλονιού.
Αγαπημένο χρώμα: ΓΚΡΙ.. προσπάθησα να το συνδυάσω με μαύρο και κόκκινο σε έπιπλα, μαξιλάρια, διακοσμητικά. Νομίζω, όμως, ότι το αποτέλεσμα είναι αρκετά σκούρο, ίσως γιατι και ο χωρος δεν είναι αρκετά μεγάλος.
Θα μου πείτε: δεν το φανταζόσουν??????? Το πρώτο πράγμα που αγόρασα ήταν ο καναπές και μετά προσπάθησα να κινηθώ γύρω από αυτόν. Το τραπεζάκι του σαλονιού ήταν το 2ο το οποίο συνεχίζει να μου αρέσει πααααααρα πολύ μεν αλλά ίσως έκανα λάθος επιλογή στο χρώμα.. Ήμουν ανάμεσα σε μαύρο κ λευκό και τελικά κατέληξα στο μαύρο. Η σύνθεση στον τοίχο (η οποία έπρεπε οπωσδήποτε να μπει γιατι είχα ανάγκη από αποθηκευτικούς χώρους) ακολούθησε την ίδια απόχρωση με το τραπεζάκι και.. voila!!
Επειδή, λοιπόν, τα έπιπλα είναι καινούρια κ δεν μπορώ να τα αλλάξω, προσπαθώ να βρω άλλους τρόπους να δώσω στον χώρο μια φωτεινότητα .. Σχεδόν κάθε Σκ αλλάζω θέση στα μικροπράγματα κ δεν ηρεμώ αν δεν βρω την κατάλληλη γωνιά για το καθένα. Σημειώστε ότι φωτιστικά ακόμα δεν υπάρχουν παρά μόνο τα 2 φωτιστικά, ένα στο τραπεζάκι πλάι στον καναπέ κ ένα στα ράφια..
Μήπως τλκ το γκρι, κόκκινο, μαύρο είναι αρκετά μονότονο ??
Επίσης, το τραπέζι στο οποίο (μάλλον) έχω καταλήξει έχει καπάκι από ξύλο δρυός βαμμένο γκρι με νερά χωρίς ομοιόμορφα τελειώματα στις άκρες σαν ακατέργαστο (το περιγράφω καλα??) κ σιδερένια βάση μαύρη. Τι χρώμα καρέκλες θα μπορούσα να βάλω?? Κάτι σε άσπρο για να σπάει ή ακόμα και ένα ριγε ασπρο-γκρι με ρίγες σε διάφορα μεγέθη?? Σκεφτόμουν και το εντελώς διάφανο plexy αλλά νομίζω ότι με την μάυρη σιδερένια βάση του τραπεζιού ίσως να μην δίνει καλό αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο και τις συμβουλές σας..

Φιλιά,
Μαρία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DJD




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2013
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Διακόσμηση σαλονιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόσμηση σαλονιού   Διακόσμηση σαλονιού Icon_minitimeΤετ Απρ 10, 2013 3:54 am

Εύα καλησπέρα!!!
Ελπίζω να με συγχωρείς για την χρήση του ενικού βαθμού από την πρώτη μας επικοινωνία αλλά νιώθω τόσο οικεία όπως λέμε... σαν στο σπίτι μου!!!
χαχαχα.
Πρόσφατα ανακάλυψα το site σου μετά από την προτροπή της ξαδέλφης μου προκειμένου να πάρω ιδέες και λύσεις, για το σπίτι που θέλω να φτιάξω με γούστο και βέβαια λόγω της εποχής που διανύουμε, με οικονομικές λύσεις!!! Βέβαια πολλές από τις ιδέες που μας προτείνεις είναι λίγο οικονομικά απρόσιτες, αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρω να τις διαμορφώσω σύμφωνα με τις δικές μου οικονομικές δυνατότητες ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!! Σύντομα σίγουρα θα επικοινωνήσω μαζί σου για κάποιες συμβουλές...

Συγχαρητήρια που μας ανοίγεις τους ορίζοντες της δημιουργίας και του καλαίσθητου!!!!!
Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διακόσμηση σαλονιού
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» διακοσμηση σαλονιου
» Θέλω τη βοηθειά σας για τη διακόσμηση του καθιστικού
» Βαψιμο Σαλονιου
» επιπλα κρεβατοκαμαρας - σαλονιου
» επιλογή χρώματος σαλονιού

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Rdeco talk :: Διακόσμηση σπιτιού :: Καθιστικό-
Μετάβαση σε:  
https://rdeco.forumgreek.com